Anežka Dvořáková

Dramaturgie zážitkové pedagogiky v praxi: Kurzy pro středoškoláky

Představení kurzů, které PŠL dělá pro středoškoláky. Od sedmdesátých let Prázdninová škola Lipnice nejčastěji pořádala právě kurzy pro středoškoláky. Čím jsou specifické a jak jejich specifičnost zvládáme? Jaký je průběh kurzu a proč? Jak se kurzy osvědčily a co účastníkům přinesly? Podíváme se na témata, cíle a konkrétní scénáře kurzů pro mladé účastníky, detailně rozebereme záměr a průběh současného kurzu WifiCS.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Anežka Dvořáková , Prázdninová škola Lipnice
Anežka Dvořáková studuje pedagogiku na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy a pracuje v neziskovém sektoru, aktuálně v Českém institutu biosyntézy. Do Prázdninové školy naskočila v roce 2014 a spolupracuje na projektech zaměřených na mladší generace. V letech 2015 a 2016 připravovala kurz pro středoškoláky WifiCS.
Jan Hřídel , Prázdninová škola Lipnice
Jan Hřídel studuje filosofii na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Pracuje jako redaktor zpravodajství České televize a jako lektor primární prevence v centru Jules a Jim. Do Prázdninové školy vstoupil roku 2011 a připravuje převážně kurzy pro středoškoláky. Opakovaně připravoval kurz WifiCS.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů