Přiložené soubory:

Vážení novináři,

připravili jsme pro vás informace o letošním ročníku CVVZ v Jihlavě. Budeme rádi, když se o tomto významném setkání dozví nejen skupiny našich příznivců, ale i širší veřejnost.

V případě zájmu o mediální partnerství nebo více informací o CVVZ kontaktujte Dana Srba na media@cvvz.cz nebo 777 326 772


Napsali o nás

ADAM.cz: V Jihlavě chystají sebevzdělávací akci – CVVZ 2016. Symbolem je ježek

ADAM.cz: Festival táborových a oddílových filmů


Tisková zpráva

Jihlava, 16. listopadu 2015

Setkání tisícovky vedoucích dětských kolektivů bude hostit Jihlava

O uplynulém víkendu skončil v Chrudimi již 24. ročník Celostátní vzájemné výměny zkušeností (CVVZ). Toto největší každoroční třídenní setkání vedoucích malých i velkých organizací, spolků a klubů, pracujících s dětmi a mládeží se v termínu 11. – 13. listopadu 2016 uskuteční v Jihlavě.

Samotné akci bude ve čtvrtek 10. listopadu předcházet odborná konference o pojetí vzdělávání a uznávání jeho výsledků v neziskovém sektoru.

„Jubilejní 25. ročník CVVZ odstartuje v pátek 11. listopadu 2016. Ponese se v duchu motta »Podělme se o plody své práce«,“ říká náčelník CVVZ Martin Paclík. Kromě tradičních programů, v nichž se účastníci zejména aktivní a zážitkovou formou vzájemně inspirují, pořadatelé nově připravují také programy špičkových odborníků v daných oblastech.

Ve spolupráci s Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů Ji.hlava se bude konat soutěž o nejlepší dokument o činnosti organizací, pracujících s dětmi a mládeží. Vítězné dokumenty budou promítnuty v kině Dukla.

V rámci CVVZ bude také návštěvníkům ze všech koutů České a Slovenské republiky dána možnost poznat zábavnou formou město Jihlava. Proběhne například půlmaraton noční Jihlavou, exkurze do podzemí a jihlavských kolektorů, ZOO či koncert skupin Marien a Epydemye. „Na CVVZ v Jihlavě uspořádáme ve spolupráci s agenturou Dobrý den také pokus o rekord v počtu saunujících se lidí na jednom místě během 24 hodin,“ prozradila Jana Ptáčková, která má na starosti program.

Posláním CVVZ je vytvářet těmto pracovníkům prostor pro vzájemné předávání a porovnávání zkušeností i dovedností a pro hledání řešení společných problémů. Tím, že CVVZ spojuje dobrovolníky z různých měst a obcí, umožňuje vznik kamarádských vztahů a prospěšnou spolupráci jednotlivců i organizací. Sdílení zkušeností a vědomostí pomáhá rozvíjet nabídku volnočasových aktivit pro děti. Dochází také k osobnostnímu rozvoji dobrovolníků: učí se – jak jeden od druhého, tak i od přítomných profesionálů. CVVZ upevňuje vztahy mezi všemi, co se podílejí na výchově dětí. CVVZ je svou povahou nepolitická a nezisková. Nemá žádný vrcholný orgán ani právní subjektivitu a organizuje ji každý rok jiné české město.

Pořadatelem jihlavské CVVZ je sdružení „JEJDA…“, které v regionu působí již více než 10 let. Za sebou má například pořádání stejné akce v Třešti v roce 2007.